Çillerden Kurtulmanın 7 Yolu

Çillerden Kurtulmanın 7 Yolu

Çillerden kasıt genellikle yüz bölgesinde doğuştan veya sonrasında oluşan istenmeyen, can sıkıcı lekelerdir. Yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanan birtakım lekeler ciltte belirmeye başlar. Özellikle bayanlarda çok sık görülmektedir. Evde doğal birkaç yöntem ile çillerden kurtulmak mümkündür.

Çilleri kapatmak için ise çoğu kez makyaj ürünlerine sığınırız. Şayet makyajla kapatmaktan sıkıldıysanız tam size göre küçük birkaç önerimiz olacak. Doğuştan varlığını sürdüren çillere tıbbi veya dermatoloji farklı çözümler mevcut. Fakat biz, daha çok doğum sonrası güneşin zararlı UV ışınları yüzünden oluşan çiller için kurtarıcı öneriler sunacağız.

Bu doğal yöntemlerin doğru ve düzenli uygulanması, kuşkusuz kalıcı çözüm sağlayacaktır.

UV Kaynaklı Çillerden Kurtaran C Vitamini Limonlu Su

Limon suyu, C vitamini ve antioksidan bakımından zengindir. Limonun suyunu temiz bir kaba sıkıp, pamuk yardımıyla çillere sürün. Ayrıca soyulmuş limon kabuğunun iç kısmıyla da peeling yapabilirsiniz. Çillerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Çillere Karşı Kuşburnu

Kuşburnu da C vitamini bakımında oldukça zengin bir doğal çil gidericidir. Çillerin rengini açmaya yardımcı olur. Günde iki defa kuşburnu yağını çilli bölgeye sürüp, kurumasını bekleyin. Akabinde ılık suyla hafifçe yıkamanız yeterli olacaktır. Birkaç hafta yahut tamamen çillerin renginde açılma görülene değin devam ettirebilirsiniz.

Çil Lekesine Çilekli Çözüm

Çilek meyvesi, çil lekelerinin rengini açmakta etkilidir. Oldukça renk açıcı etkiye sahip olan bu meyve, haftada bir defa uygulanmalıdır. Haftalık düzenli olarak çilekler ezilip, ardından yüz bölgesine uygulanır. Ortalama bir saat kadar yüzde bekletildikten sonra hafif ılık suyla yüz yıkanıp, yumuşak havluyla kurulanmalıdır.

Karbonat ve Yoğurt Mucizesi

Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu ise Çillere Karbonat ile Yoğurt maskesi uygulamaktır. Yoğurt ile karbonatı iyice karıştırın. Ardından çillerin üzerine maska olarak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada yalnızca iki defa uygulama yapılması yeterlidir.

Domates ile Çillerden Kurtulma

Domates, cildi toksinlerden arındırıp hücrelerin de yenilenmesine yardımcı olan bir besindir. Çillere karşı da etkilidir. Domates suyunu çillere sürüp, bir müddet bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır. Akşamları uyumadan önce bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Doğal Elma Sirkesi ve Çil Giderme

Elma sirkesinin de çiller üzerinde etkisi büyüktür. Her gece uyumadan, yatağa girmeden önce pamuğa biraz döküp, çillere sürün. Elma sirkesi özündeki maddeler sayesinde cildin pH değerini dengeler, ten rengini açar. Birçok açıdan cilt bakımında fayda sağlar.

Ballı Yumurta ve Maydanoz Uygulaması

Balı çırpılmış yumurta ile iyice karıştırıp, yüz veya göğüs bölgelerindeki çilli kısımlara sürün. Bal, nemlendirici ve yapılandırıcı özelliğe, yumurta ise besleyici etkiye sahiptir. Maydanoz ve limon suyunu ise ardından karıştırıp cilde uygulayın. Ayrıca limon suyuna toz tarçın da ilave edebilirsiniz. Bu sayede uygulama sonrası cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı da doğal olarak korumuş olursunuz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir