Yazar Ol!

Yazmak, yaşam kalitesini artırır.

Kalemine güvenen veya kalemi hoş, kaliteli denen herkes “Kaliteli Yaşa” bilgi ağında yazar olabilir.

Hayat bir kural, kaliteli yaşamın da belli kuralları var. Kuşkusuz yazarlığın da kalitesi açısından bir takım kural ve şartları vardır. Yazar adaylarımızın bu şartları yerine getirmesi beklenmektedir. Yazmak, bireye ve okuyan topluma kalite kazandırmaktadır. Yaşam kalitenizi sizler de yazarak artırabilir, okuyucuların da yazılarınızdan faydalanarak yaşam kalitelerini artırmasına vesile olabilirsiniz.

Yazar Olma Şartları

 1. Kaliteliyasa.com‘da yayınlanması talep edilen yazıların Kaliteli Yaşa ilke ve Anlayışına uygun olması gerekmektedir. Uygun olmayan yazılar ne yazık ki kabul edilmez.
 2. Gönderilen yazı daha önceden hiçbir platformda, alanda veya sanal ortamda yayınlanmamış olmalıdır. %86 özgün olmalı ve alıntılarda ise muhakkak dipnot, kaynak belirtilmelidir. http://smallseotools.com/plagiarism-checker adresinden yazıların özgünlük testi yapılmaktadır. Alıntı cümlelerde oran %15’i geçmemelidir.
 3. Her yazı en az 300 karakterden oluşmalıdır. Sözcük sınırı bulunmamaktadır.

Not: Daha önce bir platformda veya alanda yazı yazmayan, referans yazısı ve portföyü olmayan yazarlarımızdan 3 adet örnek yazı talep edilmektedir.

Yazar Olunduktan Sonra

Yazarlık başvurusu kabul edilen yazarlar için Kaliteliyasa.com panelinde kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yapılır. Tercihine bağlı olarak kendisi yazılarını platforma girebildiği gibi, tarafımıza da (.doc) word formatında gönderebilir. Yazılar 2 iş günü içerisinde uygun görülmesi durumunda yayınlanır.

Yazarlık Başvurusu

Yazar olmak isteyen adayların tarafımıza e-posta (eMail) göndermeleri gerekmektedir. Aşağıdaki unsurlar dahilinde iletiler kabul edilmektedir.

Yazarlık Başvurusu: info@kaliteliyasa.com 

 • Daha evvel veya halihazırda bir platformda yazıları yayınlanan kişilerin referanslarını iletmesi yeterlidir.
 • Daha evvel veya halihazırda bir platformda yazıları yayınlanmamış ve yayınlanmayan yazar adaylarının 3 adet örnek yazı ile talepte bulunmaları gerekmektedir.
 • Yazılar (.doc) Word formatında gönderilmelidir.
 • E-posta konusuna yazar adı ve “Yazarlık Başvurusu” olduğu belirtilmeli, içeriğinde ise aşağıdaki sorulara yanıt verilmesi rica olunur.
  • Kısaca hakkınızda
  • Neden sitemizde yazar olmak istiyorsunuz?
  • Ne tür ve hangi kategorilerde yazı yazmak istiyorsunuz?
  • Ne kadar sıklıkta yazı yazabilirsiniz?
  • Yazılara ücret talep ediyor musunuz?

İlgi ve öz veriniz için teşekkür ederiz.

Kaliteli yazılar…