Gençleştiren Seksi Makyaj Tüyoları

Gençleştiren Seksi Makyaj Tüyoları Kuşkusuz makyaj, kadınların günümüzde vazgeçemediği uygulamalardan birisi. Gençleştiren Seksi Makyaj için doğru makyaj hileleriyle de kusursuz ve büyüleyici görünmemek mümkün değil. Yalnızca neyin nasıl yapılması gerektiğini iyi bilmek gerekiyor.

Zarif kadınlara zariflik katan, 10 yaş gençleştiren ve seksi görünüm kazandıran makyaj tüyolarından bahsediyoruz. 

Makyaj Öncesi Cilt Bakımı

Cildin kurumasına neden olmayacak cilt temizleyici ürünlerle yüz ve makyaj bölgeleri iyice yıkanıp, hafifçe su bazlı nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Neme doymuş bir cilt her zaman ışıltılı bir görünüm sunar.

Aydın, ışıltılı ve pürüzsüz bir makyaj için ilk önce cilt bakımının doğru, eksiksiz ve özenle yapılması gerekmektedir. Cildi makyaja hazırlamalıyız. Bunun için gereken cilt temizliğini yaparak işe başlamak en doğru adımdır.

Makyajda Baz Kullanımı

Kusursuz bir cilt görünümü için makyaj bazı kullanmak adeta zorunluluktur. Elde etmek istenilen ışıltılı ten olacağı için doğal parıltılar içeren makyaj bazları tercih edilmelidir. Yağlı cilde sahip olan hanımların ise bazı kullanırken T bölgesini es geçmesi yeterli olacaktır.

Makyajda Fırça Kullanımı

Sonraki adım fondötenin doğru ve etkin kullanımında. Tok uçlu bir fondöten kullanılmalı ki, ürün eşit bir şekilde dağıtılabilsin. Bu gerçekten önem teşkil eden bir husustur. Fondöteni yüze bir anda boca etmekten kaçının. Kademeli olarak sonuca ulaşana kadar uygulayın. Amaç, seksi ve parıltılı ten elde etmek olduğundan mat yerine saten bitişli ürünler öncelikli tercih edilmelidir.

Stratejik Uygulama

Makyajda sıra geldi higlight  uygulamasına. Işığı iyi alan bir aynanın karşısına geçin. Uygulamaya başlamadan önce kendinizi aynanın tam karşısına alın ve tam karşıya bakarak yanaklardan uygulamaya başlayın. Göz bebeklerinin hizasını baz alıp, kulaklara kadar uygulamaya devam edin. Gözenekleri çok fazla vurgulamayın ve bunun için burun çevresine uygulama yapmayın. Sonunda ise burun üzerini aydınlatın.

Makyajda Doğal Kontur Uygulama (Nontouring)

Unutmayın! “Ne denli doğal, o denli başarılı ve kusursuz.” Bu anlayışa “Nontouring” denilmekte ki, “çok koyu renklerden kaçın” anlamına geliyor. Bu hususta sıcak bronz tonları doğallıktan uzaktır. Keskin çizgiler yaratabilmektedir. Bunu iyi bilmek gerekiyor. En uygun olanı, tercihi cildin birkaç ton koyu, soğuk gri alt tonlu bir kontur ürününden yapmaktır.

Evet, Çok koyu renkler seçmekten kaçının. Sıcak bronz tonları doğallıktan biraz uzak, keskin çizgiler yaratabilir. En ideali, cildinizden birkaç ton koyu, soğuk gri alt tonlu bir kontur ürünü seçmek

Rimmel London Makyaj Sanatçısı Jo Baker

Allık: Krem Allık Kullanın!

Kremsi yapıdaki stick ürünler hatayı en aza indirme konusunda başarılıdır. Kusursuza yakın bir sonuç elde etmeye yardım eder. Gülümseme anında yanakların şişen kısımlarına bir şerit halinde çekin ve ellerinize eşit biçimde de dağıtın. Sonuç olarak doğal bir pembelik elde edilecektir.

Allığı bütün makyaj uygulaması tamamlandıktan sonra sona bırakarak son hamle olarak uygulayın. Bu sayede yüzünüze ne denli renk geldiği ve ne kadar renge ihtiyaç olduğuna karar vermek kolay olacaktır.

SAKIN YAPMAYIN!

Çok fazla düşüncelere dalıp, uçmayın! Bahse konu renkler ise kısıtlama yapmanıza gerek yok. Pembe, mor, şeftali… hepsini kesinlikle deneyebilirsiniz. Mat veya ışıltılı da seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise allığın ruj ile olan uyumudur. Makyajda monokrom seçimler sizi asla yanıltmayacaktır. Klasik bilinen makyaj hatalarından sakının.

ABARTMAYIN!

Ne o, Allığı fazla kaçırdığınızı veya kaçırabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Paniklemenize gerek yok. Sünger ile biraz fondöten alıp, allığın üzerine tampon hareketlerle vurup, üzerinden geçin. Yeterli olacaktır. Gençleştiren Seksi Makyaj için bu hususlar önemlidir.

1 Dakika İçinde Dumanlı Gözlere Kavuşun

Şipşak 10 Saniye: Üst kirpik diplerine siyah göz kalemiyle bir hat çizin ve fırçayla da hafifçe dağıtın.

Hadi Bakalım 15 Saniye: Göz kapaklarına siyah renkli krem far sürmeniz yeterlidir. Zira krem farlar toz farlara göre çok daha pigmentli ve kalıcı niteliğe sahiptir.

Dolsun Şimdi 20 Saniye: Tombul bir fırça alıp, farı dağıtın ve dumanlı göz makyajının sırrını keşfedin. Bütün göz kapaklarından katlanma noktasına kadar bu işlemi uygulayın.

15 Saniyede Maskara: Bolca ama abartısız biçimde maskara uygulayın. Uzun, narin, hacimli ve dolgun kirpikler tüm kadınları dramatik bakışlara gark eder. Seksi makyajın olmazsa olmazlarından biri de hacim veren maskara kullanmaktır.

Dudaklarını Önce Siz Öpün!

Gençleştiren Seksi Makyaj Tüyoları Makyajın en son hamlesi dudaklar, aşkın ise ilk nüansı ve çekici olan uzuvlarıdır. Her şeyden önce bir dudak kalemiyle dudak hatlarını iyice belirginleştirmeli ve sonra sürece devam etmelisiniz. Cesur, kusursuz ve büyülü dudakların anahtarı etkili dudak hatlarının çizilmesidir. Kalemi dudak çizgisinin hafifçe dışından çekerseniz dudakları olduğundan biraz daha dolgun ve kalın gösterecektir. Akabinde ise ruju özenle ve eşit orantılı olarak uygulayın. Kusursuzluğun büyüleyici etkisini aynada görebilirsiniz.

Makyajınızın kaliteli bir hayat sunması dileğiyle…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir