Yaşam Kalitesini Artıran Hint Filmleri

Yaşam Kalitesini Artıran Hint Filmleri

Yaşam kalitesini artıracak, hayata pozitif bakmanızı sağlayacak ve bakış açımızı değiştirecek en kaliteli hint filmlerini inceleyip, sizin için derledik. Tarifsiz bir mutluluğa sizi sevk eden, kimi zaman hüzünle beraber olağanüstü duygularla kalbinizi dolduran hint filmleriyle yaşam kalitenizi bir derece daha artırabilirsiniz.

Moraliniz mi bozuk, kendini iyi hisset cinsindeki hint filmlerinden birini aç ve izle, sana huzur verecektir.

Canım sıkılıyor, şöyle bir keyfimi yerine getirecek film olsa da izlesem ve tüm dert ve sıkıntılarımdan kurtulsam; beni alıp huzur diyarına götürse. Yok mu anti-depresan etkili bir film yahu?

Var tabi ki, olmaz mı? Senin derdine deva hint filmleri seni bekliyor.

Hint filmleri, çoğunlukla izleyicisine sosyal mesaj veren ve sıcak oyunculuklarıyla izleyicinin gönlünde taht kuran filmlerdir. Birçok izleyicinin beğenisini ve hayranlığını kazanmıştır. Her geçen gün daha da büyüyen ve daha fazla beğeni toplayan hint filmlerinin bazılarının insan yaşamına ve yaşam kalitesine olumlu etki gösterdiği gözlemlenmiştir. Sizlere yaşam kalitesini artıran hint filmlerini listeledik.

Raess

Yapım Yılı: 2017

Oyuncu kadrosunda Shahrukh Khan, Mahira Khan ve Nawazuddin Siddiqui’nin bulunduğu 2017 yapımı Hindistan filmlerindendir. Aksiyon ve gerilim türünde merak uyandıran filmdir. 1980’lerin Hindistan’ını ve içki kaçakçılığını konu edinir. Yaşam kalitenize farklı bir bakış kazandıracaktır.

Fanaa

Yapım Yılı: 2006

Baş rollerde Aamir Khan ve Kajol‘un bulundupu gerilim ve dram türünde hint filmidir. Görme engelli Zooni ve Rehan adında tur rehberisin dokunaklı aşk öyküsü konu alınmıştır. İnanılmaz bir romantizm ve dramanın buluştuğu, Keşmir davası ve aşk ile askeri vatan görevinin konu alındığı ihtişamlı hint filmlerindendir. Hint filmi hiç izlememiş, izlemeyi sevmeyenlerin fikirlerini değiştirip, Hint filmlerine bağımlı yapabilecek filmlerdendir.

Jodhaa Akbar

Yapım Yılı: 2008

Aksiyon ve dram türünde başarılı Hint filmlerindendir. Baş rollerde Aishwarya Rai ve Hrithik Roshan oynamaktadır. 16. yy dönemini etkili bir şekilde ele alır. Babür Şahi Celaleddin Muhammet Akbar ve Hindu Rajput Prensesi Jodhaa arasındaki evlilik eksenli serüven ilerlemektedir. Keyifle, öz güvenle seyredebileceğiniz kaliteli filmlerdendir.

Bajrangi Bhaijaan

Yapım: 2015

Salman Khan, Harshaali Malhotra ve Kareena Kapoor‘un baş rollerde olduğu başarılı yapımlardan birisidir. Yaşam kalitenize bambaşka fayda sağlayacak, insani değerlerinize ve kültürel yapınıza ek katkı sağlayacaksınız.

Bahubali Serisi

Yapım: 2015

Baahubali, şuan 2 seriden oluşuyor ve 3. serisi ise bekleniyor. Mahishmathi Krallığı ekseninde geçen fantastik, macera, dram, savaş, tarih ve aksiyon dolu muazzam bir yapıt. Heyecan ve adrenalin hormonlarınızı gerek efekt, gerek oyunculuk, gerek kurgu ve gerekse ihtişamlı müzikleriyle doruğa çıkaracak hint filmidir.

Peekay (PK)

Yapım: 2014

Rajkumar Hirani‘nin en başarılı filmlerindendir. Baş rolde Aamir Khan, Anushka Sharma ve Sanjay Dutt oynuyor. Tanrılara, dinlere bakış açınızı değiştirecek ihtişamlı ve ciddi sosyal mesaj veren filmlerdendir.

Onu Sarıya Boya

Yapım Yılı: 2006

Etkili ve sürükleyici hint filmlerinden birisidir. Hayranlık uyandıracak müzikal komedi filmlerinin başında gelir. Üniversite öğrencilerinin Hindistan bağımsızlık mücadelesini konu edinmektedir.

Dangal

Yapım Yılı: 2016

Aamir Khan filmi olarak beğeni toplayan hint filmlerindendir. Defalarca izleyip, yine izlesem mi diyeceğiniz ve sizlere gerçekten bir şeyler katacak hint filmidir.

3 Aptal

Yapım Yılı: 2009

Keyifle, eğlenerek, gülerek ve aynı zamanda duygusal anlar yaşayarak seyredebileceğiniz, birçok alanda yeni şeyler öğrenebileceğiniz ve “Ben üniversitede iken de böyle idi” diyebileceğiniz bir film.

Her Çocuk Özeldir

Yapım Yılı: 2007

Efsanevi bir yapım diyebileceğimiz, sosyal mesaj ve eğitim sistemi üzerine konulu etkili filmlerdendir. Darsheel Safary‘n muhteşem performansı ile şekillenen, öğrenme güçlüğü çeken bir çocuğun hayatı, yaşadığı zorluklar konu edinmekte, bir öğretmen ve aile olarak neler yapmak, nasıl davranmak gerektiği üzerine önemli notlar barındırmaktadır.

Secret Süperstar

Yapım Yılı: 2017

İsteyince nelerin mümkün olduğunu görebilirsiniz. Toplumsal, ailevi baskı ve İslam toplumu ekseninde ne tür yanlış baskılar olduğunu göreceğiniz, nasıl bir mücadele ile başarıya ulaşılabileceği ancak bu film ile gösterilebilirdi.

Kaliteli Yaşa olarak daha listemize eklemediğimiz “Talaash, Deat Zındagı, Life of Pi, My Name is Khan, Lagaan, Barfi, Dil Chahta Hai, Drishyam” gibi nice yaşam kalitesine fayda sağlayacak hint filmi mevcuttur. Son dönemlerde asit satışı ve Hindistan’da asit yüzünden yüzü yananların sesini duyurmayı amaçlayan chhapaak filmi ve Saaho, Sevgili Zindagi gibi Hint Filmleri de benzer yapıda yaşam kalitesine artı katmaktadır.

Yaşam kalitenizi olumsuz etkileyebilecek yasaklanmış filmler hakkında bilgi almak için ayrıca “Yasaklı 10 Film” makalemize de bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir