Kaliteli Yaşam İçin 6 Tavsiye

Kişinin kaliteli yaşaması kendi elindedir. Kendinizi çok daha iyi hissetmeye ihtiyacınız var. 6 tavsiye, size ilaç gibi gelecek. Ayrıca beyin egzersizleri de yapmanızı sağlayacak.

Bilinen bir gerçek var ki, o da hayatımız boyunca bazı vakaların gerek fiziksel, gerek zihinsel olarak bizi yıprattığıdır. Çoğu insan bu hallerden kurtulmak için bolca beyin egzersizleri yapmak istiyor. Derin düşünme gibi meditasyon, yoga, namaz eylemleri ise hayalden öteye geçememekte, zira buna vakit ayıracak vakti bulmaktan sürekli şikayetçi.

Siz de mi bu durumdan muzdaripsiniz? Uygulayacağınız 6 maddelik tavsiye ile hem zihinsel, hem de bedensel huzura kavuşmanız mümkündür.

Yaratıcı Bir Hobi (Uğraş) Edinin.

Her gün farklı şeyleri yapmak farkında olmadan yepyeni şeyler yapmanıza olanak sağlayacak. Örgü örmek, egzersiz yapmak, nota okumak, makale – deneme veya blog yazmak gibi ucuz ve kolay hobiler örnekler arasında uzayıp gider. Bu tür uğraşlar beynin çalıştırılmasında oldukça etkilidir.

Gazete veya İnternetten Haber Okuyun.

Güncel vakaların takibi, toplumsal vakalardan haberdar olmak kaliteli yaşamın bir parçasıdır. Çünkü kişinin her daim farkında olmasına yardımcı olacaktır.

Her Güne Yeni Fikirler Oluşturun.

Her gün farklı fikirler oluşturmaya çalışın. Gündelik sorunları çözmek, komik film ve firma isimleri bulmak gibi daha birçok farklı fikirler geliştirebilirsiniz. Fikirleri verimli değerlendirmeyi iyi bilin. “İcraat yok ama” demeyin. İcraat ticari faaliyettir. Ama sizin kaliteli bir yaşama ihtiyacınız var.

Fikirlerinizi Paylaşmaktan ve Tavsiyede Bulunmaktan Çekinmeyin.

Bir başkası veya başkalarına fikirlerinizden bahsedin. Bilgi alışverişinde bulunun. Bu yaptığınız paylaşım tutarlı, akıllıca fikirlerin daha iyi oluşmasını sağlayacaktır. Zamanla daha etkili ve yaratıcı fikirler üretmenizi sağlayacaktır.

Eğitici Video Seyredin.

Artık muazzam bir platform karşımızda. Youtube, birçok konu ve alan hakkında eğitici videolarla istemediğimiz ve yetişemeyeceğimiz kadar çok video içeriyor. Neden bu imkânı değerlendirmeyesiniz ki? Popüler videolarla zaman kaybetmeyin. Size yeni bilgiler katacak, farklı konularda verimlilik kazandıracak videoları araştırın. Öğrenmenin yaşı ve sonu yok. Elinizin altındaki sonsuz kaynağın keyfini çıkarın. Aksi halde büyük ayıbınız olacaktır.

Cesur Olun.

Toplumda konuşmaktan, fikirlerinizi beyandan ve ifade etmekten asla kaçınmayın. Fikirlerinizden ötürü de pişmanlık duymayın. Her gün farklı bir deneyimin cevheridir. Hayatı yaşamak için hevesli olun. Dahası kaliteli yaşamın varisi ve hevesli bir bireyi olun.

Kaliteli Yaşa, yaşat!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir