Daha çok kazanmak

5 Dakikanı Ver Sana Daha Çok Kazanmanın 5 Yolunu Söyleyeyim

Daha çok kazanmak için 5 dakikanı verebilir misin? 5 dakika, geçmek bilmediği gibi hiç bir şeyin yetiştirilemeyeceği kanısına insanı sokan yetersiz 5 dakika. Birçok profesyonel, uzman ve girişimcinin en sık karşılaştığı sorulardan birisi; “Nasıl daha çok para kazanabilirim?” Kuşkusuz her meslek ve iş sahasında sorulan muhtemel sorudur. Sizin 5 dakikanız karşılığında size 5 iyi ve etkili tavsiyede bulunuyoruz.

. . .

Para, günümüzün en önemli materyali olmayı başarmıştır. Her şeyin ortak unsuru olması dolayısıyla da mutluluk, eğitim, bilgi, sağlık ve dahası için en önemli etken para olmuş, daha fazlası için her zaman daha fazla para ihtiyacı doğmuştur. Para kazanmak ise artık eskisi gibi çok zor değildir. Bir şekilde herkes para kazanmanın yolunu bulmuştur. Ancak önemli olan yeteri oranda veya daha fazlasını kazanmakta. Nasıl kazanacağınızı aslında herkes biliyor ama yeterli miktarda ve daha fazlasını nasıl kazanacağımızı ise merak ediyorsunuz.

Kural 1: Nasıl daha çok para kazanabilirim, diye düşünmeye devam etme!

Böyle devam edersen asla başaramayacaksın. Ayrıca ayrıcalıklı ve şanslı bireylerin çok para kazanacağını da savunmaktan vazgeç. Yanlış düşünce değil ama kendini yıpratma ve sabote etmekten de başka bir şey değil.

Sebep Bul ve Başla!

Önce kendine şu soruyu sor; “Daha fazla para kazanma gerekçen, nedenin nedir?” Her şeyden önce güçlü bir gerekçen olmalı yoksa çabuk pes edersin. Dürtülerle dolu bir sebep gerekir. Senin dürtün ve sebebin ne?

Borçlardan kurtulmak, çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak, ailemle tatile gitmek, kendi bireysel işimi yapmak, var olandan daha fazlasına sahip olmak, üstün olmak vb. yanıtlar mı veriyorsun?

İngilizce’nin soru yapısını bilirsiniz. Ortak yapı “W” sorularıdır; (Who, Where, What vb.). Bu soruları kendine sor; Kim, nerede, ne, ne zaman vb…

Para bağımlılık yapar. Bağımlılığı ise saplantı ve para içinde acizlik getirir. Fakat öncesi elde edilen ve devamı sağlanan para bilinci bunu önler. Çoğu kişi kazandığı para ile yetinmeyi bilmez. Bu hastalığa yakalanmadan çok para kazanmak için size 5 yol gösteriyoruz.

Daha Çok Kazanmak İçin Bilgini Paraya Çevir

Bilgi, diğer işlerden daha farklı bir para döngüsü kurar. Eğlenceli, etkili, kolay ve değerli para kazanmanın yegane yoludur. Bu durum dünya çapında “Monetizing Knowledge” olarak adlandırılmakta.

Ben bir şey bilmem, uzman değilim” demeyin. Herkesin bir yetisi ve bilgi-birikimi mevcuttur. Orta yeti ve bilgilerinizi geliştirebileceğinize inanmalısınız. Bu aşamaya gelmek için kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun için danışmanlıklara, koçluklara ve başarmış olanların hayatlarına başvurabilirsiniz. Adı, türü önemsizdir. Önemli olan kendinizi gelişim eksenine sokmanız. Daha çok kazanmak demek, daha çok bilmek demektir.

Gereksiz, Boş Şeylere Para Harcama

Daha çok para kazanmanın en önemli ilkesi para kaybetmemektir. Para trendini takibi bırakın. Para parayı çeker ama para harcamak çekmez. Yıllık moda ve trendlere para harcayıp, her yeni eğilime yatırım yapmayın. Doğum günü kutlaması, partiler vb. organizasyonlara para harcamayın. Kendinizi durduramıyorsanız özgür iradenizi yönetme dersleri alsanız iyi edersiniz.

Gayrimenkulden Ev Alıp Satmayı Anlamayın

İşinizi büyütmek veya yeni bir işe girişmek istiyorsunuz. İyi araştırma yapın ki, çoğu kişi gayrimenkulü yalnızca zenginler için sanmaktadır. İnanmayın.

Gayrimenkul demek sadece ev al – sat değildir. Biriken paranızı bir şehirde, uykun konumda ev kiralamaya ayırabilirsiniz. Bu evi ise siz günlük, haftalık kiraya verebilirsiniz. Deneyin, tutacağından emin olabilirsiniz.

Neden mi bu? Çünkü barınma her birey ve canlının temel ihtiyacıdır.

Bir Ürünü 48 Saatte Hazır Edin

Basit ama para edecek bir ürünü 48 saat içinde hazır edin. Bunun çok zor olduğunu düşünmeyin. Yenilik ve yeni ürün yaratmak büyük kar elde ettirir. En basit haliyle işe koyulun. Ama sınırınız 48 saat olmalı. Çünkü ürünün karmaşık olmasını engeller. Bu ürünü sonra tasarım, satış ve pazarlama stratejileri ile geliştirin.

Daha Çok Kazanmak İçin Bildiğini Al ve Sat

Birçok kişi küçük yaştan bir şeyler alıp satar. CD, DVD vb. alım satımı da bunlardandır. Birçok kişi birkaç şey sattığında her şeyi alıp satabileceğini düşünür. Sakın bu yanılgıya düşmeyin! Her şey arz-talep döngüsü ile alakalıdır. İnsanların neyi istediğini, neye ihtiyacı olduğunu iyi bilmek gerekli. Bu konularda araştırma yapıp, uygun ürünleri belirlemeli ve alıp satmalısınız. Genelden ziyade belli kesimi hedef kitlenize koymalısınız. Ayrıca uzaktan yakından alakanız ve ilginiz, bilginiz olmayan hiç bir işe, ürün alım satımına da girişmemelisiniz.

Velhasılıkelam

Çok para kazanmayı başaracağınız zamanlar bir şeyler ürettiğiniz, bir şeylere odaklandığınız zamanlardır. Yaptığınız işle ilgili her şeyi bilin ve işinize odaklanın. Çeşitli iş sahalarından ilham alıp, yenilikler yapın.

Ayrıca her şeyi bilmeniz mümkün değildir. Bu alanda ise uzmanlardan yardım alın. Mesela bir mobilya mağazanız var. E-ticaret üzeri İnternetten de satış yapmak istiyorsunuz. E-ticaret sitesi açmayı bilmiyorsanız bilenden, açtığınız e-ticaret sitesini arama motorlarında popüler hale getirmeyi bilmiyorsanız SEO uzmanlarından destek almalısınız.

Çok fazla kazanmak için beğendiğiniz ve iyi olduğunuz şeyleri seçin, sonra da hemen başlayın. “Vaktim yok, yeterli param yok” demeyin. Hele asla ertelemeyin. “Erteleyenler helak olur” sözünü anımsayın.

Daha çok kazanmak için kendinizde yeterli motivasyonu bulamıyor musunuz? “Motivasyon İçin İpuçları” makalemize de bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir